İYİLİKTE YARIŞAN SINIFLAR

e-Posta Yazdır PDF

12 KASIM 2013 SALI AKŞAMI BURSA GÖLPARKTA HER SINIFIN BİR YETİM KARDEŞİ VAR KAMPANYASI TANITIMI YAPILDI. BURSA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ, İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ MEMUR-SEN BURSA ŞUBE BAŞKANININDA KATILDIĞI TOPLANTI SICAK BİR ATMOSFERDE GERÇEKLEŞTİ.

BURSA İHH BAŞKANI HÜSEYİN KAPTAN KAMPANYANIN ÖNEMİNE DEĞİNDİĞİ KONUŞMASINDA DÜNYA ÜZERİNDE 200 MİLYONUN ÜZERİNDE YETİM BULUNUYOR. MİSYONER GRUPLARIN 0-6 YAŞ ARASINDAKİ ÇOCUKLARI UÇ NOKTADAKİ AİLELER VEREREK HIRİSTİYANLAŞTIRDIKLARI SÖYLEDİ. DAHA FAZLA ÇALIŞMAMIZ GEREKTİĞİNE DEĞİNEN KAPTAN GECEYE KATILAN HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ.

MEMUR-SEN BURSA ŞUBE BAŞKANI NUMAN ŞEKER BURSA İHH İLE YAPMIŞ OLDUĞU BURKİNA FASO GEZİSİNDEN BAHSEDERKEN ÇOÇUKLARLA YAŞAMIŞ OLDUĞU BİR HİKAYEYİDE MİSAFİRLERLE PAYLAŞTI. ŞEKER BU ÇOCUKLAR BİZİM ÇOCUKLAR BİZİM ÇOCUKLARIMIZIN BU KAMPANYAYA DESTEĞİ İLK OLARAK KATILIMCILARIN KENDİSİNİN BAŞLAMASINI DAHA SONRADA OKULLARDA DEVAM ETMESİNİ TEMENNİ ETTİĞİNİ DİLE GETİRDİ.

BURSA İL MİLLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ATİLLA GÜLSAR BU GECE SÖYLENEMESİ GEREKEN HERŞEY SÖYLENDİ İZLEDİĞİMİZ VİDEOLARDA KONUYU ÇOK İYİ AÇIKLIYOR, KİMSESİZLERİN KİMİ OLMAK BÜYÜK ERDEMDİR VE HER NİMETE İSE KENDİ CİNSİNDEN ŞÜKÜR GEREKTİRİR. BAKANLIĞIN GÖNDERİĞİ YAZI DOĞRULTUSUNDA BURSA İL MİLLİ EĞİTİM VE BURSA İHH İŞ BİRLİĞİ YAPARAK KAMPANYA  GEREKLİ YARDIM YAPMAYA HAZIR ODUKLARINI BELİRTTİ.

EN SON OLARAK İHH İNSANİ YARDIM VAKFI YETİM KOORDİNATÖRÜ MURAT YILMAZ HER SINIFIN BİR YETİMİ KARDEŞİ VAR KAMPAYASI HAKKINDA KATILAN OKUL MÜDÜRLERİ VE MÜDÜR YARDIMCILARINA DETAYLI BİR ANLATIM YAPTI. YETİM SAHİPLENECEK SINIFLARA GÖNDERİLECEK HEDİYELERİ DA TANITAN YILMAZ, KATILAN TÜM MİSAFİRLERE TEŞEKKÜR ETTİ.